Handelsgillets klubbar

Inom Handelsgillet verkar tretton klubbar. I klubbarna kan medlemmarna odla sina specialintressen såsom biljard, bridge, business, börskunskap, filateli, fiske, historia, matlagning, golf, jazz, storytelling, vin och whisky. Den som vill sjunga i kör kan göra det i samarbetsföreningen Frihetsbröderna.

Klubbarnas aktuella program finner du på sista sidan i Gilleinfo, som utkommer varje månad.

 

 

 

 

 

 

 

Klubbarnas kontaktpersoner

Berättarcaféet

Lars Kusénius, 0400 620 311, lasse.kusenius@gmail.com, Stig Hannén, 050 538 5040, stig.hannen@luukku.com

Biljardklubben >>

Roger Rajalin, 0400 746 747, roger.rajalin@gmail.com

Bridgeklubben >>

Carl Johan "Chester" Blomstedt, 0440 880070,
c-j@blomstedt.com

Businessklubben >>

Mikael Krogius, 0400-700 054, krogius@winwap.com

BörsGillet >>

Olof Rehn, 668 96565, olof.rehn@rehnco.com

Fiskeklubben >>

Robin Nygård, 045 104 3800

FrimärksGillet >>

Bjørn Klavenes, 040 509 6327, bjorn.klavenes@outlook.com

GilleKockarna >>

Fridrik Andersen, 050 341 5726, islanningen@hotmail.com

GolfGillarna >>

Bengt Sjöblom, 040 512 9400, basjoblom@gmail.com

Historieklubben

Kaj Nordström, 040 505 6386, kaj.nordstrom@futureskills.fi, Folke Wallenius, 050 326 9009, sfhwallenius@gmail.com

JazzGillarna >>

Kenneth Westerberg, 040-573 3464

kenneth.westerberg@metso.com

Vinklubben >>

Kim Björkwall, 0445 252 627, kim@bjorkwall.com

WhiskyGillet

Christian Wentzel, 040 900 4889, christian.wentzel@asemanlapset.fi

Samarbetsföreningen Frihetsbröderna >>

Rolf Fohlin, 040 1787699, rolf.fohlin@gmail.com