Handelsgillets klubbar

Inom Handelsgillet verkar tretton klubbar. I klubbarna kan medlemmarna odla sina specialintressen såsom biljard, bridge, business, börskunskap, filateli, fiske, historia, matlagning, golf, jazz, storytelling, vin och whisky. Den som vill sjunga i kör kan göra det i samarbetsföreningen Frihetsbröderna.

 

 

 

 

 

 

 

 

Klubbarnas kontaktpersoner

Berättarcaféet

Lars Kusénius, 0400 620 311, lasse.kusenius@gmail.com, Stig Hannén, 050 538 5040, stig.hannen@luukku.com

Biljardklubben >>

Tomas Köhler 045 891 6040, tomas@kohler.ax

Bridgeklubben >>

Carl Johan "Chester" Blomstedt, 0440 880070, 
cj@blomstedt.com

Businessklubben

Mikael Krogius, 0400-700 054, krogius@winwap.com

Börsgillet >>

Kim Westerén, 050 350 8232, kim.westeren@gmail.com

Fiskeklubben

Robin Nygård, 045 104 3800

Frimärksgillet

Bjørn Klavenes, 040 509 6327, bjorn.klavenes@outlook.com

Gillekockarna >>

klubbledare: Jens Carp, 050 3650 634, jens.carp@gmail.com
sekreterare: Jukka Karhunen, 044 0812505, jukka.o.karhunen@gmail.com

Gilleprenörerna >>
Victor Lindahl, victor@explorations.life

Golfgillarna >>

Johan Bergström, 050 5810831, johan.bergstrom@elisanet.fi

Historieklubben >>

Derek Breitenstein, 0400 401 401, derek@iki.fi

Jazzgillarna >>

Kenneth Westerberg, 040-573 3464, kwester82@outlook.com

Vinklubben >>

Sten "Trolle" Lindgren, 050 552 1061, trollelindgren@gmail.com

Whiskygillet

Christian Wentzel, 040 900 4889, christian.wentzel@asemanlapset.fi

Samarbetsföreningen Frihetsbröderna >>

Per-Erik Wallgren, 050 452 4922, pererikwallgren@gmail.com